Správa železnic spouští pilotní provoz mobilní aplikace Datel

Správa železnic spouští novou mobilní aplikaci Datel určenou cestujícím i fanouškům železnice. Uživatelé díky ní získají snadný přístup k informacím o poloze vlaků, stanicích a zastávkách po celé republice i podrobnosti o železničních stavbách. V první fázi bude probíhat testování funkcí a dokončování designu.

Oblíbený informační servis Datel, který po roce fungování na síti X získal přes 3 tisíce sledujících, má ode dneška také svou mobilní aplikaci pro Android i iOS. Aplikace Datel integruje kromě živě aktualizovaných zpráv o mimořádnostech v provozu také všechny další funkce webové Interaktivní mapy Správy železnic – sledování polohy vlaků, informace o stanicích a zastávkách či podrobnosti o připravovaných, probíhajících i dokončených stavbách.

V prostředí chytrých telefonů přináší Datel vedle snadné dostupnosti také uživatelsky přívětivý design a nové funkce. Mimořádnosti v provozu a aktualizace na stránkách staveb je tak nyní možné odebírat přímo jako systémové notifikace. Nově si mohou uživatelé založit vlastní profil a uložené předvolby využívat v aplikaci Datel napříč svými zařízeními a brzy také na webové Interaktivní mapě.

Pilotní provoz bude využit pro testování a sběr zpětné vazby od prvních uživatelů. Aktuálně také probíhá spolupráce se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, díky níž ještě v první polovině letošního roku začne aplikace naplno sloužit také zrakově postiženým osobám. Náměty a připomínky můžete posílat na e-mail datel@spravazeleznic.cz.